KYK WiFi Nasıl Çıkış Yapılır?

KYK WiFi Çıkış Yapma işlemi

Merhabalar, bir çok kişinin sorun yaşadığı KYK WiFi Nasıl Çıkış Yapılır işlemini sizlere nasıl yapacağınızı detaylı olarak anlatacağız. Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde bulunan üniversite öğrencilerinin internet bağlanmalarına olanak sağlayan KYK Wi-Fi uygulaması, yurt idaresinden verilen şifre ve kullanıcı adının girilmesiyle işlerlik kazanmaktadır. Yurtta kalan öğrencilere ücretsiz bir şekilde sunulan hizmet sırasında ortaya çıkması muhtemel sorunlar, yurt idaresine başvuru yapıldığı takdirde kısa süre içerisinde çözüme
kavuşturulmaktadır.

Yurt tarafından verilen kullanıcı adı öğrencinin TC kimlik numarası olmakla birlikte öğrenci tamamen kendi isteğine göre özgün bir şifre oluşturabilir. Telefon, tablet ve bilgisayarda kullanılabilen uygulamaya girildiğinde sistem kullanıcıyı direk olarak doğrulama sayfasına yönlendirir. Kullanıcı adı ve şifre girildikten sonra uygulamadan yararlanmak mümkün hale gelir.

KYK WİFi Nasıl Çıkış Yapılır?

Uygulamadan çıkış yapmak için kullanıcının yapması gereken şey, doğrulama sayfasına gitmesidir. Sayfada yer alan KYK wifi çıkış yapma tıklandığında çıkış gerçekleşir. Ancak bazı hallerde çıkış işlemi gerçekleşmemektedir. Çıkış butonunun çalışmıyor olması durumunda yapılması gereken şey ise, cihaz veya tarayıcıyı kapatmak ve sonrasında yeniden açarak çıkış işlemini tekrarlamak olmalıdır. KYK WİFİ uygulaması kullanıcıya kullanıcı adı ve şifresiyle sadece bir tek cihazdan bağlanma olanağı sağlamaktadır.

KYK WİFi Nasıl Çıkış Yapılır
KYK WİFi Nasıl Çıkış Yapılır

Bazı hallerde kullanıcı hem bilgisayar hem de telefondan aynı şifre ve kullanıcı adıyla giriş yapmayı denemekle birlikte ‘’maksimum giriş hakkınız doldu’’ şeklinde bir uyarıyla karşılaşmaktadır. Böyle durumlarda kyk çıkış işlemi bir cihazdan gerçekleştikten sonra diğer cihazdan bağlantı sağlayabilmek mümkün olabilmektedir.

Diğer yazımızda sizler için KYK Wi-Fi Oturum Açma işlemini nasıl yapacağınızı detaylı olarak anlattık. Hemen inceleyebilirsiniz.

KYK WİFİ Giriş Veya Çıkış Neden Başarısız Olur?

KYK WİFİ girişinin en yoğun olduğu zamanlar sabah saatleri ve akşam geç vakitlerdir. Sisteme aşırı yüklenme veya farklı sebeplere bağlı olarak bazen birçok farklı hata ile karşılaşılması mümkündür. Servis başlatılamadı, beklenmeyen bir hata oluştu veya giriş hakkınız doldu gibi uyarılar sebebiyle interneti aktif olarak kullanmak zorlaşmaktadır.

Beklenmeyen bir durumda giriş veya çıkış yapılamadığında modeme en yakın bir noktadan güncel bir tarayıcı kullanarak çıkış yapmanın yeniden denenmesi gerekir. İnternet bakımı, sürüm yükseltme veya güncelleme yapıldığı zamanlarda da olası hataların görülmesi muhtemeldir. Haftanın 7 günü 24 saat ücretsiz kullanılabilen KYK wifi hizmeti her öğrencinin kendi şifre ve kullanıcı adıyla girilmesini gerektirir. Bu uygulamadan sadece yurtta kalan öğrenciler ve yurt personeli yararlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir