Uzaktan Facebook Hesabından Çıkış Yapma

Uzaktan Facebook Hesabından Çıkış Yapma

Bildiğiniz üzere artık her bireyin bir adet sosyal medya hesabının olması gerekmektedir. Bunun nedeni ise artık kolaylıkla iletişim sağlama ve ulaşabilme özelliklerine sahip diyebiliriz. Sizlerden gelen yoğun istekler üzerine Facebook Hesabından Çıkış Yapma işlemini nasıl yapacağınızı detaylı ve resimli olarak anlatacağız. Aynı zamanda daha önce giriş yaptığınız ve şifrenizin kayıtlı kaldığı telefon, tablet, bilgisayar şifrelerinizi sileceğiz ve hesaplarınız’dan çıkış yapacağız.

Hackerların kendi yaptıkları ve Facebook hesabınızı dünyanın herhangi bir yerinden açabileceği ve belki de fark etmediğiniz durumlar da vardır.

İyi bir zamanda olduğu gibi Facebook diğer cihazlarda çıkış işlevini içerir, bu terminaller hücre tipi, tabletler ve veya bilgisayarlar olabilir. Aşağıda, bilgilerinizi ve gizliliğinizi Facebook’ta sağlam tutmak için bazı püf noktaları paylaşacağız.

Facebook PC Üzerinden Çıkış Nasıl Yapılır?

Popüler Facebook platformunu kullanan kişilerin %91’i bunu bir cep telefonundan yapıyor, bu yüzden Android veya iOS işletim sistemi olsun, bir cep telefonu aracılığıyla diğer cihazlarda ve bilgisayarlarda nasıl çıkış yapılacağını bilmek uygun olacaktır. Bu, ödünç alınan bir cihazda oturum açmayı, cep telefonunuzu kaybetmeyi veya şifrenizin çalınmasının kurbanı olmayı unutursanız geçerlidir.

facebook cihazlardan çıkış yapma
facebook cihazlardan çıkış yapma

Bu işlemi yapmak için “menü ” seçeneğini seçmeliyiz, üç yatay çubuğa sahip bir düğme olarak işaretlenir ve sağdaki ekranımızın altındaki iOS cihazlarında buluruz. Durumda aynı düğme 3 dikey noktalar şeklinde sağdaki bizim ekranın üst kısmında alacak bir Android cihaz var.

Telefondan Facebook Hesabından Nasıl Çıkış Yapılır? (Android & İOS)

 • İlk olarak buraya tıklayınız: www.facebook.com
  “Ayarlar“seçeneğine tıklamanız gereken başka bir menü görüntülenecektir.
  Orada bir kez, “güvenlik ve giriş” seçeneğini görebilir, ardından üzerine tıklamaya devam edebiliriz.
 • Artık, bağlantıların her biri için kullanılan yaklaşık konum, Tarih, Saat ve ekipman türüne bağlı ve / veya yakın zamanda bağlı olan cihazların bir listesini görmek mümkün olacaktır.
 • Bu zamana kadar hangi bağlantıların bağlantısını kesmenin ihtiyatlı olacağını belirlemiş olmalısınız, bu durumda “daha fazla Görüntüle“seçeneğini tıklamanız gerekir.
 • Bu şekilde, “oturumu Kapat” seçeneğini seçerek, silmeye karar verdiğimiz oturumun sağında bulunan üç noktanın düğmesine tıklamaya devam edeceğiz.

Facebook Aktif Olduğumu Nasıl Kapatabilirim?

Tüm cihazlarda Facebook’tan çıkmak için ne yapmanız gerektiğini bile açıkladık. Ancak daha net hale getirmek için kişisel bilgisayarınızı bile kaybettiğinizi ve PC’nizde, 2 iPhone ve 3 Samsung’unuzda ve hatta kaybettiğiniz tabletinizde oturum açmak istediğinizi varsayalım.

 • sakin olmanız gereken zaman, bir siber gidin veya en iyi arkadaşınızdan veya akıllı telefondan ödünç alınan PC’yi isteyin (akıllı telefon pratik olarak aynı olduğundan PC’nin durumunu açıklayacağız). Facebook hesabınıza giriş yaparsınız. (Kendinize birkaç adım kaydetmek istiyorsanız, şimdi güvenlik ve giriş bölümüne gidin .)
 • Ters üçgen, sağ üst ana menüsünü kontrol edin ve Ayarlar gidin.
 • Güvenlik ve giriş gidin. Orada “oturum açtığınız yer” bölümündeki tüm cihazlarda açık olduğunuz tüm oturumları göreceksiniz. Çok sayıda oturumunuz varsa, daha fazlasını Göster’i tıklamanız gerekebilir.
 • Sonlandırmak istediğiniz oturumları seçin, tıklatın ve sonra da Çıkış’ı seçin. (Daha fazla ayrıntı istiyorsanız ve hesabınızı koruyorsanız, ” değil misiniz? veya tüm oturumlardan çıkmayı seçin.
  Bununla diğer cihazlarda açık olan tüm oturumları silebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, geçerli oturumu kapatmak için ters Üçgen menüsünden Çık’ı seçmektir.

Facebook Hesabından Neden Çıkış Yapılır?

Her türlü bilgi paylaşım platformu olan Facebook birçok insan kesmek ve daha sonra kimliğimizi ele geçirmek için kullanılabilir ve herhangi bir fotoğraf, video yayınlama ya da sadece gizlilik istila değiştirmek bile bu verileri elde etmek için parolaları çalmak eğilimindedir çünkü gizli bir risk haline gelmiştir.

Facebook oturumunu diğer cihazlarda uzaktan kapatma özelliği, bu tür verilerin sızmasını önlemek için çok yardımcı olur ve bu nedenle, bize ödünç verilen bazı cihazlarda aynı şeyi kapatmayı unutmadığımızdan emin olmak için “oturum açtığınız yer” seçeneğini sürekli olarak kontrol etmenizi öneririz.ya da daha kötüsü, şifremizin çalınmasının kurbanı olmadığımız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir